Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego są dostępne od lat, natomiast nadal świadomość zalet tego sposobu ogrzewania pomieszczeń jest niewielka.

1.Niskie koszty inwestycyjne.

Najczęściej słyszymy tezę, że „ogrzewanie elektryczne jest drogie”. Nic bardziej mylnego. Obecnie dostępne elektryczne ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się przede wszystkim stosunkowo niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz niewielkim zużyciem energii. Nowoczesne regulatory temperatury gwarantują nam oszczędne eksploatowanie oraz stałą kontrolę nad pracą całego systemu.

2. Najbliższe ideału.

Równomierne rozłożenie powierzchni cieplnej w pomieszczeniu minimalizuje niepotrzebne starty ciepła. W porównaniu do tradycyjnego ogrzewania, gdzie powietrze z jednego lub kilku źródeł ciepła ogrzewa najpierw górne partie powietrza, ogrzewanie podłogowe gwarantuje efekt cieplny praktycznie po kilku minutach od uruchomienia systemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy tzw. efekt ciepłej podłogi, najwyższy komfort cieplny.

3. Trwałość.

Kable i maty grzejne Thermeco posiadają wieloletnią gwarancję (10-25 lat w zależności od rodzaju). Dzieje się tak, ponieważ elektryczne ogrzewanie podłogowe, zamontowane zgodnie z instrukcją oraz obowiązującymi przepisami, charakteryzuje się trwałością przez lata. W momencie użytkowania, nasze ogrzewanie jest praktycznie niewidzialne.

4. Swobodna aranżacja.

Ogrzewanie podłogowe daje nam komfort swobodnej aranżacji pomieszczenia. Nie musimy się już martwić o powierzchnię, wcześniej zajętą przez tradycyjne grzejniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *